tipy

Tipy na výlety

Přichystali jsme pro vás pár tipů na výlety do okolý, zábavu pro děti i romantické návštěvi historických památek.

Dinopark Vyškov

Dinopark Vyškov

Dinopark Vyškov je zábavní a vzdělávací atrakce - přírodní park s modely pravěkých zvířat, především pak dinosaurů. Je atrakcí na způsob populárního Jurského parku. Rozkládá se na ploše 4 ha v areálu bývalého letoviska vMarchanicích v jihomoravském městě Vyškov. Je vzdálen asi 2,5 km od Zooparku Vyškov, se kterým má i společný vstup. Vstupné mají oba parky společné a do marchanického hájku se návštěvníci převážejí autobusy (2006) a tzv. Dinovláčkem (od roku 2007).

Historie


DinoPark byl otevřen 20. května 2006. Od 19. května 2007 dostal DinoPark povolení k provozování tzv. Dinovláčku pro přepravu návštěvníků mezi Zooparkem a DinoParkem v Marchanicích.[1] Doprava je kyvadlová, cesta vláčkem ze Zooparku doprovázená zvukovým průvodcem trvá zhruba 15 minut. Návštěvníky převáží také autobus DinoExpres. Cesta vede centrem města přes dva kruhové objezdy ulicí Tyršova, kde na druhém kruhovém objezdu dopravce odbočí směr Ivanovice na Hané k Marchanickému háječku.

Modely

V areálu je v současnosti 39 modelů prehistorických plazů (některé v životní velikosti), z nichž jsou 3 pohyblivé a ozvučené.

Výčet dinosaurů

Zajímavosti

  • DinoPark Vyškov byl otevřen již jako třetí dinopark na území bývalého Československa po Plzni a Bratislavě. V roce 2009 byl otevřen prozatím největší DinoPark také v Ostravě.[2]Posledním dinoparkem je pražský dinopark, otevřený v roce 2011.
  • V roce 2007 byly v parku nainstalovány další tři modely těchto pravěkých plazů, desetimetrový teropod Giganotosaurus a model rohatého dinosaura protoceratopse.
  • 4D kino s novým filmem o mladičkém Triceratopsovi - Triceratops 4D (2012).
  • nová restaurace DinoGril
  • dětské paleontologické hřiště
  • Wollemie - v DinoParku je umístěna také živá „druhohorní“ rostlina Wollemia nobilis. Tento druh pravěké borovice se vyskytoval na Zemi již před 175 mil. lety a byl znovu objeven teprve v roce 1994. Jde o botanický unikát.[3]